Dnes má svátek Jaromír 
  
 
O školce
Výchova
Co jsme zažili
Aktuálně
Akce MŠ
Nadstandard
Kontakty
Jídelníček
Fotogalerie
Zaměstnanci
Dokumenty
Projekty
00384093

www.lunatour.cz
www.ucetnictvi-senkova.cz


    Co jsme zažili

 

ČERVEN

Týden od 5. do 9. 6.

Tento týden jsme si povídali o dopravních prostředcích a o všem, co s tímto tématem souvisí (bezpečnost, značky, výlety…). Celý týden jsme se ale těšili na čtvrtek, kdy nás čekal výlet do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou. Vyrazili jsme společně s kamarády ze Stračova a strávili jsme zde čas až do půl druhé odpoledne. Zaskákali jsme si na trampolínách a hradech, prošli se kolem mluvícího stromu, zdolali jsme nástrahy lanového parku, prohlédli si indiánská obydlí i obří hmyz. Moc se nám líbilo v dinoparku, dinosauři byli jako živí… U zvířátek jsme se skamarádili s oslíky a kozami, potom jsme si snědli výletový řízek a po obídku jsme ještě trávili čas v „městečku“ s různým domečky a prolézačkami. Fjnpark byl zkrátka moc fajn J

Týden od 12. do 16. 6.

Dopravním tématem jsme se zabývali i v tomto týdnu. Povídali jsme si, čím jezdíme na výlet, kam jezdíme a s kým. Prohlíželi jsme si obrázky našich měst i vesnic, podívali jsme se i do cizích zemí… Už víme, jak se jmenuje naše hlavní město, jakou máme vlajku a státní znak… Kromě toho nás v pondělí navštívilo divadlo s pohádkou O koblížkovi. V úterý nás někteří Ježečci reprezentovali na fotbalovém turnaji v Nepolisech, kde jsme skončili na krásném 4. místě. No a ve čtvrtek Ježečci odjeli na olympiádu do Nového Bydžova – ani tady se neztratili, přivezli 6. místo a Lukášek byl dokonce v jednotlivcích druhým nejlepším sportovcem Olympiády.

Týden od 19. do 23. 6.

Povídáme si o ovoci, které nám roste v tento čas – a u Myšiček vaříme různé dobrůtky. Upekli jsme pro všechny bublaninu, usmažili lívanečky s ovocem a vše zapili vlastnoručně vyrobeným ovocným koktejlem… A protože bylo krásné počasí, trávili jsme hodně času venku…

Týden od 26. do 30. 6.

V úterý jsme potěšili rodiče naším vystoupením a rozloučili jsme se s dětmi, které po prázdninách odejdou do školy. A pak už jsme si jenom hráli, hráli a hráli a společně se těšili na dlouho očekávané prázdniny...

KVĚTEN

Týden od 2. do 5. 5.

Tématem prvního květnového týdne byla „naše rodina“. Povídali jsme si nad fotografiemi o členech naší rodiny, o tom, co společně prožíváme, co máme rádi či naopak – co se nám někdy nelíbí. Rodinu jsme s i nakreslili a zpívali jsme o ní písničku. Rytmizovali jsme a doprovázeli jsme se na hudební nástroje – i na netradiční (např. sáček, lahev s vodou či kostky). Při práci na interaktivní tabuli jsme si procvičili zrakové vnímání, počítání a třídění podle daných kriterií. Ve středu jsme měli zápis nových dětí do školky.

Týden od 9. do 12. 5.

Protože maminky budou slavit v neděli svátek, patřil tento týden právě jim. Povídali jsme si o tom, jaká je maminka, co se nám na ní líbí nebo nelíbí. Maminku jsme nakreslili a vyrobili jsme jí dáreček a přáníčko. Zpívali jsme o maminkách písničku a učili se básničku. Kromě toho za námi přijela do školky psí slečna Jenny se svou paničkou – děti měly možnost se s Jenny seznámit, pohladit si ji, učesat ji… dozvěděli jsme si i zajímavé věci o pejscích a o tom, jak se o ně máme starat. Nakonec Jenny dětem i zatancovala

Týden od 15. do 19. 5.

Tento týden jsme se zaměřili na povolání a řemesla. Povídali jsme si o tom, kde pracují taťka s mamkou a čím budu, až budu velký. O řemeslech jsme i zpívali a rytmizovali různá říkadla. Kreslili jsme, čím budeme až vyrosteme a Myšičky si vyrobili pana kuchaře. Ve středu jsme se vydali na výlet do Prasku na „pohádkový les“. Cesta k Perníkové chaloupce nebyla jednoduchá – museli jsme splnit celkem 10 pohádkových úkolů. Vše se nám podařilo a tak si každý na konci cesty zasloužil perníček od samotné ježibaby. A hned další den – ve čtvrtek – jsme se vydali k rybníku Homoláči, kde pro nás měli myslivci připravené povídání o zvířátkách. Společně jsme si opekli i buřty.

Týden od 22. do 26. 5.

Povídali jsme si o přírodě – o motýlcích a broučcích, zkrátka o všem, co se děje v trávě. Venku jsme některé broučky pozorovali i lupou nebo pod dětským mikroskopem. Četli jsme různé příběhy o broučcích, malovali jsme, stříhali a učili se mravenčí ukolébavku. V úterý měly děti, které chodily na aktivní školku, olympiádu a my všichni ostatní jsme jim moc fandili. A ve čtvrtek nás svým hudebním vystoupením s názvem Karneval zvířat rozezpívala, roztleskala a roztančila paní Čemusová.

Týden od 29. 5. do 2. 6.

Tento týden odjelo 16 dětí na školku v přírodě do Pece pod Sněžkou. Kdo se nezúčastnil, chodil do školky, kde jsme si díky krásnému počasí hráli převážně venku, ať už na zahradě, či na hřišti. Všichni jsme si v tomto týdnu moc užili a těšíme se na další školku v přírodě za rok.

DUBEN

Týden od 3. 4. do 7. 4.

Za 14 dní nás čekají Velikonoce, proto jsme se zaměřili na tyto svátky. Povídali jsme si o symbolech Velikonoc, o tom, jak chodíme koledovat a nezapomněli jsme ani na učení velikonočních koled. Zpívali jsme písničky o jaru a o zvířátkách, malovali a zdobili si velikonočně celou školku. Zaseli jsme obilíčko, aby nám do Velikonoc vyrostlo – teď ho musíme hezky zalévat J Společně s rodiči jsme v úterý vyráběli hezké dekorace na velikonoční odpolední dílně. A protože naše Ježečky čekají v dubnu zápisy do základních škol, procvičili si všechno, co má správný školák umět – a to nejen ve školce, ale také při návštěvě první třídy v ZŠ Skřivany, kam jsme se vydali ve středu na návštěvu.

Týden od 10. do 14. 4.

V tomto velikonočním týdnu jsme si každý den povídali o tom, jak se podle pranostik jednotlivý den jmenuje a co naši předci dříve každý den dělali. Prohlíželi jsme si obrázky s tématem velikonoc, barvili jsme vajíčka, vyráběli kuřátka a zajíčky. V úterý nás potěšilo divadlo pohádkou „Jak veverka Zrzečka slavila jaro“ a ve čtvrtek jsme vyrazili do Petrovic na velikonoční koledu.

Týden od 18. do 21. 4.

Velikonoce jsou za námi a my jsme se vrátili k našemu oblíbenému tématu o zvířátkách. Zopakovali jsme si o nich vše, co už jsme se učili v březnu. Procvičli jsme se na orientaci v prostoru (hledali jsme zvířátka), rozvoj sluchového vnímání (poznávali jsme nejen zvuky zvířátek, ale i kamarády po hlase) a na rozvoj vzájemné spolupráce (práce ve dvojicích, skupinách). Nezapomněli jsme ani na to, že planeta Země bude mít 22. dubna svátek a naše povídání zaměřili i na ekologii a ochranu přírody.

Týden od 24. do 28. 4.

V pátek nás čekala čarodějnická, proto se i celý týden nesl v čarodějném duchu. Vyráběli jsme ježibaby, vyprávěli si čarodějnické pohádky, kouzlili jsme s „lektvary“, poznávali věci čichem či hmatem. V úterý za námi do školky přijelo sférické kino, což byl pro děti velký zážitek – ve třídě se objevil velikánský stan, do něj jsme všichni vlezli a sledovali příběh o záchraně malého mořského útesu. V pátek jsme uspořádali čarodějnickou školku – počasí nám sice nepřálo, museli jsme soutěžit vevnitř, ale nikomu to nevadilo, všichni si celý pátek v čarodějnických převlecích moc užili.

BŘEZEN

Týden od 27. 2. do 3. 3.

První březnový týden pokračujeme v tématu pohádky. Vyprávíme si o hrdinech z různých pohádek, rozlišujeme dobro a zlo. Děti si některé pohádky i samy zahrály. S pohádkami je spojený i karneval, který jsme uspořádali na konci týdne. Na karnevale se to hemžilo mnoha pohádkovými postavami – všichni jsme si společně zatancovali, zasoutěžili v různých disciplínách a celé dopoledne jsme si náramně užili.

Týden od 6. do 10. 3.

Zimy už bylo dost, proto od tohoto týdne probouzíme jaro. Povídáme si o tom, co všechno musí udělat příroda, aby se nám jaro probudilo. Malujeme kytičky, vyrábíme sluníčka, zimu zaháníme básničkou a jaro přivoláváme písničkou… A ještě jsme se stihli pobavit i poučit při pohádce O přátelství, kterou nám přijel zahrát loutkoherec pan Peřina. V úterý nám začal projekt Aktivní škola, kde se přihlášené děti v průběhu deseti lekcí pod vedením trenérů seznámí se základy několika sportů a budou si je moci i vyzkoušet.

Týden od 13. do 17. 3.

Jaro, počasí a oblečení – to jsou témata, kterými se zabýváme. Pojmenovávali jsme různé druhy oblečení, určovali, co se nosí v létě a co v zimě, k práci jsme využili interaktivní tabuli. Protože bylo hezké počasí, podnikli jsme i několik vycházek do jarní přírody. Velkým zážitkem pro děti byla pondělní bubenická dílna – děti si pod vedením Davida Andrše zahrály na bubeníky, bubnovaly na sudy, bubínky, kastroly… využily různé paličky a dřívka. Začáteční „bouchání jak o život“ se pod Davidovým vedením postupně měnilo v rytmizovaný celek a děti si celou dílnu bezvadně užily.

Týden od 20. do 24. 3.

Zatímco Myšičky se tento týden ve školce zabývaly jarem a broučky, Ježečci dolaďovali „kominíky“. Ve středu a ve čtvrtek se konala Mateřinka v Novém Bydžově, kde Ježečci se svým vystoupením „Kalamajka trochu jinak“ potěšili rodiče i děti z bydžovských škol. Vystoupení se po oba dny moc povedlo, ale my už dávno víme, že Ježečci jsou velké šikulky…

Týden od 27. do 31. 3.

Dalším jarním tématem, které nás čeká i několik dalších týdnů, jsou zvířátka a mláďátka. Téma je u dětí velmi oblíbené a i jejich znalosti jsou velké. Tento týden si děti zvířátka namalovaly, naučily se o nich písničku a na procházce po Petrovicích hledaly, kde nějaké zvířátko mají doma.

ÚNOR

Týden od 30. 1. do 3. 2.

V tomto týdnu se věnujeme tématu „Zdraví“. Povídáme si, co je důležité dělat pro to, abychom se uchránili před nemocemi, o tom, jak je důležitá hygiena, čištění zoubků, smrkání do kapesníku nebo zdravé stravování… Procvičujeme vystřihování a nalepování, učíme se básničku a písničku o zdraví, počítáme, cvičíme… A protože je venku stále sníh, každý den pekáčujeme a hrajeme si se sněhem.

Týden od 6. do 10. 2.

Pokračujeme v povídání si o našem zdraví, přidáváme si i téma lidské tělo. Z této oblasti mají děti velké znalosti, které celý týden prohlubujeme a upevňujeme. Hned v pondělí nás přijela potěšit paní Čemusová s hudebním vystoupením „Muzikantský rok“, při kterém jsme si zopakovali nejen názvy ročních období s jejich typickými znaky, ale taky jsme si zazpívali, zatleskali, zadupali i zatancovali. A protože v pátek nešel v Petrovicích elektrický proud, vydali jsme se na výlet na Staré Hrady, kde jsme si prohlédli staršidelné zámecké sklepení i s peklem, učili jsme se létat na koštěti a na místní půdě jsme navštívili čarodějnice a prohlídku zakončili u zvířátek v zámeckém „chlívku“.

Týden od 13. do 17. 2.

V tomto týdnu proběhly jarní prázdniny, takže ve školce nás bylo méně než obvykle. Tak jsme si zopakovali vše, co už víme o zdraví a lidském těle, malovali jsme, zpívali a chodili na zahradu pekáčovat.

Týden od 20. do 24. 2.

Tento týden jsme se vypravili do pohádky. Hned v pondělí nám přijelo divadlo Úsměv zahrát pohádku O rukavičce, další dny jsme se věnovali klasickým pohádkám a jejich hrdinům – pohádky jsme si vyprávěli, výtvarně jsme je ztvárnili a zatančili jsme si při pohádkových písničkách. Největší událostí tohoto týdně byl ale výlet do Tonga, který nazýváme „zábavný tělocvik“ (protože trávit tři hodiny na různých prolézačkách, hopsadlech a trampolínách, to je opravdu pro tělo velká zátěž). Společně s dětmi ze školky v Třesovicích jsme si dopoledne parádně užili a někteří usnuli vyčerpáním hned, co se v Hradci autobus rozjel…

LEDEN

Týden od 3. do 6. 1.

První lednový týden jsme zahájili vánočním vzpomínáním, povídali jsme si o tom, jak jsme prožili vánoční svátky doma. Potom jsme se věnovali tématu o zvířátkách a ptáčcích v zimě. Ve středu napadla spousta sněhu, někteří z nás ani nedojeli do školky… Ve čtvrtek jsme se společně se školkou z Třesovic vydali do divadla Drak na pohádku „Podivuhodný cirkus doktora Tarzana“. Dojeli jsme sněhem s malým zpožděním, ale pohádka na nás počkala. A tak jsme se seznámili nejen s majitelem cirkusu, ale i s jeho herci v podobě zvířátek. Dětem se divadlo moc líbilo. V pátek za námi přijela Radka Drobná s přednáškou o zdravé výživě (projekt Zdravá pětka). Zopakovali jsme si co je zdravé a co ne, zacvičili jsme si a společně ochutnali ovoce a zeleninu.

Týden od 9. do 13. 1.

Zima pokračuje nejen venku, ale i v našem tématu. Povídáme si o všem, co k zimě patří, zpíváme o sněhu a sněhulácích, modelujeme, pracujeme s interaktivní tabulí… V pondělí jsme se vydali sněhem do lesa za zvířátky – dovezli jsme jim dobrůtky v podobě zeleniny a suchého pečiva. A díky sněhové nadílce jsme si užívali celý týden pekáčování na naší zahradě.

Týden od 16. do 20. 1.

Věnovali jsme se tématu „sporty“. Povídali jsme si o různých druzích sportu, prohlíželi a skládali obrázky a taky jsme si některé sporty vyzkoušeli v praxi (zejména sáňkování a pekáčování). Školku zdobí obrázky se sportovní tematikou. A aby toho sportování nebylo příliš, odpočinuli jsme si ve čtvrtek při loutkové pohádce „O perníkové chaloupce“, kterou nám zahrálo divadlo Kozlík.

Týden od 23. do 27. 1.

Tento týden nás čekalo další zimní téma – a to oblékání. Děti se učily pojmenovávat jednotlivé části oblečení a rozdělovaly ho na zimní a letní. Vyrobili jsme si papírové rukavice i čepice a seznámily se s novými výtvarnými technikami. Ježečci se učili vázat kličky a u Myšiček došlo na zapínání knoflíků i zipu (při těchto činnostech si děti krásně procvičily jemnou motoriku). Zima venku stále vládne, takže se zimním oblečením se setkáváme prakticky denně, když se strojíme celí nedočkaví na pekáčování a hraní se sněhem.

PROSINEC

Týden od 5. do 9. 12.

Čerti, čerti a zase čerti… ti nás provázeli celým týdnem J Stavěli jsme peklo, čerty jsme si nakreslili a s „čertovskými obrázky“ jsme zvládli rozvíjet všechny oblasti – zrak, sluch, motoriku… V úterý jsme si užili „čertí školku“ – od rána jsme byli za čertíky, soutěžili jsme v čertovských disciplínách a měli i čertovské jídlo. Odpoledne jsme nejen rodičům předvedli čertovské vystoupení a za odměnu nás navštívili Mikuláš s čertem a andělem, kteří nás obdarovali za naše snažení. V pátek jsme se vydali na výlet do pekla – v to se proměnil zámek ve Sloupně. Podívali jsme se do čertí školy, do chalupy čertí babičky, prohlédli jsme si čertovské věci – pekelnou váhu, pytle i káď a nakonec jsme zazpívali samotnému Luciferovi.

Týden od 12. do 16. 12.

Vánoce se blíží a podle toho to vypadá i u nás ve školce. Výzdoba, koledy, vůně cukroví, které jsme si upekli… a protože Ježíšek ve školce vždycky chodí dříve než doma, už se těšíme, že nás navštíví… Ve středu jsme přišli do školky a čekal na nás stromeček a pod ním dárečky!!! Pochutnali jsme si na slavnostní svačině v podobě cukroví od maminek, zazpívali jsme si koledy a pak už hurá na dárečky. Ježíšek nám nadělil nové stavebnice, hry, knížky, autíčka… to bylo radosti J Odpoledne jsme dárky ukázali rodičům a vyrobili jsme na vánoční si dílně dekorace domů. A ve čtvrtek jsme dostali ještě jeden dárek – přijelo za námi divadlo s pohádkou O peciválkovi.

Týden od 19. do 23. 12.

Poslední předvánoční týden jsme si užili – hráli jsme si s novými hračkami, poslouchali a zpívali koledy, výtvarničili… Při koledování v Petrovicích jsme obdarovali přáníčkem a dárečkem všechny, co mají nebo měli se školkou něco společného. A teď už se budeme těšit na vánoční svátky doma…

LISTOPAD

Týden od 31. 10. do 4. 11.

Na tento týden jsme vyhlásili „týden strašidel“. Povídali jsme si s dětmi o různých strašidlech z pohádek, pohádky vyprávěli podle obrázků, vyhledávali jsme v knížkách nejen strašidla, ale také vše, co do strašidelných pohádek patří. Školku jsme si vyzdobili dýněmi – děti zvládly výzdobu papírových a paní učitelky vyřezaly obrázky i do těch opravdových. Pouštěli jsme si strašidelnou hudbu, zkoušeli strašidelné tanečky i různá zaklínadla. A společně s rodiči jsme si užili čtvrteční podzimní dílnu i lampionový průvod. Z dílny jsme si odnesli podzimní i strašidelné dekorace a z průvodu zase pocit, že jsme zvládli stezku odvahy, která nás na konci průvodu čekala.

Týden od 7. do 11. 11.

V tomto týdnu jsme se vypravili s Matýskem do lesa, abychom se podívali, jak se Matýskovi kamarádi – zvířátka chystají na zimu. Prohlíželi jsme si různá lesní zvířátka v knížkách, skládali obrázky, vyhledávali jsme potravu pro zvířátka… Malovali a modelovali jsme houby, kreslili stromy a učili se nové písničky a básničky. V úterý přijela do školky paní logopedka, aby si poslechla, jak umíme vyslovovat a celkově mluvit a vnímat a také nás potěšilo divadlo Kozlík s krásnou loutkovou pohádkou O Luciáškovi.

Týden od 14. do 16. 11.

Tento týden byl krátký – trval jen tři dny. Proto jsme pokračovali v tématu o zvířátkách, které jsme započali minulý týden. A hned v pondělí jsme se vydali na výlet. Naším cílem byla výstava železničních modelů na nádraží v Hradci Králové. Do Hořic nás odvezl autobus a potom jsme pokračovali vlakem. Prohlédli jsme si nejen výstavu, ale také celé nádraží a opravdové vlaky – jak osobní, tak i nákladní. Výlet se moc vydařil.

Týden od 21. do 25. 11.

V tomto týdnu jsme se již začali chystat na přicházející advent a vše, co s ním souvisí. Jako první nás bude čekat Mikuláš, čert a anděl. Začali jsme se připravovat na čertí vystoupení a školku vyzdobujeme právě v souladu s touto akcí. Ve čtvrtek za námi přijela paní fotografka – fotky s vánočním motivem určitě udělají radost nejen rdičům.

Týden od 28. 11. do 2. 12.

Pokračujeme v čertovsko – Mikulášském duchu. Školku máme připravenou, vystoupení pro naše blízké také. V pondělí jsme nezapomněli zapálit první svíčku na adventním věnci, který vyrobila paní učitelka. Hodně jsme si povídali o období adventu, o tom, jaké dříve měli lidé zvyky a seznámili jsme se i s postavami Mikuláše a Barbory. Už víme, že ten, kdo je hodný, se čertů vůbec bát nemusí J

ŘÍJEN

Týden od 3. do 7. 10.

Kdo by neměl rád ZOO… i my máme moc rádi zvířátka, a tak jsme se rozhodli, že si o nich budeme nejen povídat, ale uděláme si za nimi i výlet. V úterý 4. 10. sice přes nic s ještě ráno pršelo, ale to nám nebránilo v tom, abychom se společně s MŠ Stračov vydali na výlet do ZOO ve Dvoře Králové. Déšť naštěstí s příjezdem do ZOO ustal a my jsme se mohli vydat na prohlídku. Prošli jsme si pavilon s ptáky a opicemi, další pavilon s rybičkami a krokodýli a nevynechali jsme ani opičí pavilon. Kromě toho jsme viděli mnoho zvířátek ve venkovních výbězích. Tradičně největší úspěch měly ale opice. Ty nás některými svými kousky moc pobavily. A nesmíme zapomenout ani na velikány, jakými jsou sloni či žirafy. Zkrátka – výlet za zvířátky je vždycky fajn, ať už je jakékoli počasí. Celý týden jsme si potom o zvířátkách ještě povídali a také jsme je výtvarně ztvárnili.

Týden od 10. do 14. 10.

V tomto týdnu jsme se věnovali podzimu – povídali jsme si o jeho typických znacích, o počasí, co nám kde roste a jaké činnosti jsou pro podzim typické. Čarovali jsme s podzimními barvičkami, vyráběli ježky, učili se podzimní písničky i básničky. Ježečci plnili úkoly na interaktivní tabuli. Podzim jsme chodili pozorovat také do přírody – na louku, k lesu a do polí.

Týden od 17. do 21. 10.

Opět jsme se vrátili k typicky podzimnímu tématu „ovoce a zelenina“. Probíhaly různé ochutnávky, poznávali jsme ovoce a zeleninu i podle chuti nebo vůně. Myšičky nezahálely a s ovocem a zeleninou i „vařily“ – jeden den upekly pro všechny jablečný koláč a druhý den vyrobily zeleninové hranolky. Všichni jsme si moc pochutnali. U Ježečků zase kromě dalších aktivit vyráběli draky, kterými jsme si vyzdobili celou školku. Ve čtvrtek za námi přijelo divadlo s pohádkou Tygr Bábovek – paní Jarmil Vlčková nám s loutkami zahrála příběh o tygříkovi Péťovi, který se všeho bál. Nakonec však bojácnost překonal tím, že se více bál o svoji maminku než o sebe a i přes nepřízeň počasí a rozbouřené moře dojel loďkou k panu doktorovi mamince pro léky, za což ho všichni moc pochválili.

Týden od 24. do 27. 10.

V tomto týdnu byly podzimní prázdniny. Věnovali jsme se tématu o strašidlech, ale protože do MŠ chodilo málo dětí, budeme v tématu pokračovat ještě další týden, abychom si strašidla všichni pěkně užili. Děti si vyrobily „haloweenskou“ lucerničku, kterou si odnesly domů a mohou si ji za pomoci čajové svíčky vždycky večer rozsvítit.

ZÁŘÍ 2016

Týden od 5. do 9. 9.

V tomto týdnu jsme se seznámili nejen s novými kamarády, ale také se skřítkem Matýskem. je to náš nový kamarád, který s námi bude poznávat svět a my se s ním naučíme spoustu nových věcí. Už jsme se všichni seznámili a víme, jak to ve školce chodí. Starší děti ze třídy Ježečků se pomalu adaptují na to, že jsou z nich velcí předškoláci a děti ze třídy Myšiček zjišťují, že i bez mamky a bez taťky se dá chvíli vydržet a že je ve školce spousta legrace. Naše chodby už plní první výtvarná dílka, nové děti se začínají zapojovat i do aktivit jakými jsou cvičení či zpívání. A školní zahrada? Tu jsme tento týden díky slunečnému počasí prozkoumali úplně celou :)

Týden od 12. do 16. 9.

Zatímco u Ježečků se "práce" již rozběhla naplno, Myšičky si stále zvykají na pobyt ve školce. Ale kupodivu se naši malí noví dvouleťáčci adaptují celkem rychle, dokonce zvládli zpívání, hraní na hudební nástroje a zpívání!!! A to bez toho, aniž by někdo odcházel a "vyrušoval". Jsou to šikulky. Ale nezapomeňme ani na Ježečky - ti si pomalu začínají pnit své první úkoly a jejich kresba na téma školka, tak to byla jsedna velká paráda!!!

Týden od 19. do 23. 9.

A je tu další týden, týden plný překvapení. Nejen že jsme se naučili spoustu nového - hry, písničky a básničky, ale taky jsme zhlédli první divadelní představení. Divadlo s pohádkou o kočce Micce za námi přijelo do školky a pohádka, která byla zároveň i poučná, se dětem moc líbila. V pátek někteří z nás začali s plaveckou výukou v bazénu v Hořicích. Všichni "plaváčci" se vrátili spokojení a už se těší na plavání na další lekci. Ježečci a starší Myšičky začali pracovat s interaktivní tabulí a moc je to bavilo.

Týden od 26. do 30. 9.

Pondělí nám zpříjemnilo divadlo s pohádkou O kamarádství. Pohádka, která byla i poučná, se všem moc líbila. V týdnu jsme se věnovali tématu ovoce a zelenina - díky vlastním zahrádkám je toto dětem velmi blízké, takže jsme si všechny činnosti dokonale užili. Malování, vytrhávání a nalepování papíru, písničky, básničky, hádanky, počítání i rytmizování... a spousta dalších věcí nás provázela po celý týden. Vypravili jsme se na procházku do sadu na Petrovičkách a prohlédli si stromy s různými druhy jablíček. Dozvěděli jsme se, jak se o stromy a o jablíčka lidé starají a nakonec jsme taky sla´dounká jablíčka ochutnali.

 L.Bartoš
2010