Dnes má svátek Albert 
  
 
O školce
Výchova
Co jsme zažili
Aktuálně
Akce MŠ
Nadstandard
Kontakty
Jídelníček
Fotogalerie
Zaměstnanci
Dokumenty
Projekty
00397945

www.lunatour.cz
www.ucetnictvi-senkova.cz


    Co jsme zažili

 

ŘÍJEN 2017

Týden od 2. do 6. 10.

Týden jsme věnovali exotickým zvířatům, protože jsme měli na úterý naplánovaný výlet do ZOO ve Dvoře Králové (společně s MŠ Stračov). Počasí nám však nepřálo, na celý den hlásili déšť a tak jsme se rozhodli změnit cíl výletu. Navštívili jsme obří akvárium v Hradci Králové, kde jsme si prohlédli různé druhy ryb. Největší zážitek měly děti z podvodního tunelu – ryby pluly nad námi a my je mohli pozorovat ze všech stran. Po návštěvě akvária jsme se vypravili do přírodovědného centra při ZŠ Bezručova. Viděli jsme mnoho druhů zvířat – papouška, ještěrky, hady, želvy, myši… Některá z nich jsme si mohli i pohladit a vyfotit se s nimi. A aby toho nebylo málo, v pondělí jsme ve školce přivítali loutkové divadlo s pohádkou, Jak si dráček našel kamarády.

Týden od 9. do 13. 10.

 Věnovali jsme se tématu podzim v lese. Hned v pondělí jsme se vypravili na delší procházku, která měla cíl právě v lese – i malé děti cestu bez problémů zvládly. Les nabízí spoustu možností k různým činnostem - děti stavěly domečky, sbíraly listy a navlékaly je na sebe, hrály si s přírodninami… Učili jsme se o lese básničky a písničky, četli pohádky s tímto tématem. Školku jsme si vyzdobili našimi výtvory, které mají nějakou souvislost s lesem.

Týden od 16. do 20. 10.

Z lesa jsme se přesunuli na pole – téma týdne znělo podzim na poli. V pondělí jsme zhlédli pohádku „Kubův bolavý zoubek“ a od úterka jsme každý tvořili – využili jme k tomu polní plodiny - brambory (bramborová tiskátka, ježečci z brambor…) a kukuřici, ale nezapomněli jsme ani na tradiční výtvarné materiály - modelínu, pastelky a barvy… Ježečci využili různé materiály i k dalším činnostem, např. k počítání. Děti také hodně bavilo stavění obrázků z kaštanů.  

Týden od 23. do 27. 10.

Provázelo nás téma o strašidlech. Vyráběli jsme strašidýlka, malovali a vyřezávali dýně, učili jsme se strašidelné písničky a trošku se báli při strašidelných pohádkách. Ve středu jsme si zahráli ne na strašidýlka, ale na opraváře aut. Navštívili jsme servis automobilů Volvo a Renault, kam nás pozvali rodiče Kryštůfka Hrona (oba tu pracují). Prohlédli jsme si dílnu, starší děti se na chvíli staly opraváři aut. Mladší děti si servis prohlédli a byla pro ně připravena pohádka o autech. A taky jsme se všichni svezli po areálu opravdovým velikánským kamionem!!! Exkurze se nám moc líbila a děkujeme Hronovým za organizaci.

ZÁŘÍ 2017

Týden od 4. do 8. 9.

První týden ve školce jsme seznamovali s novými kamarády, kteří začali nově chodit do školky.  Také jsme se seznámili se skřítkem Matýskem, který nás bude celým školním rokem provázet. Zavzpomínali jsme také na prázdniny – děti vyprávěly o tom, která místa navštívily a co vše zažili. Školku zdobí první dětská výtvarná dílka a noví kamarádi si celkem rychle zvykají na nové prostředí i kamarády.

Týden od 11. do 15. 9.

V tomto týdnu jsme si společně vytvořili pravidla chování v naší školce. Už víme, co se ve školce smí a nesmí dělat a že je potřeba tato pravidla dodržovat. Povídali jsme si o tom, kde bydlíme, s kým bydlíme a kam chodíme do školky. Chystali jsme se na sobotu 16. 9., kdy jsme společně s veřejností oslavili 40 let od otevření naší mateřské školy. I když nám počasí moc nepřálo, vše se nakonec vydařilo. Po úvodním slovu paní ředitelky a pana starosty zavzpomínala na dobu otevření MŠ první ředitelka paní Helena Krejčová. Potom vystoupily děti z naší MŠ – představení „Kominíci“ zvládly i v malém počtu na výbornou. Po dětech přišel na řadu kouzelník – ten k velké radosti zapojil do kouzlení i děti. Lidové tradice a zvyky nám připomněl folklorní soubor Červánek z Hradce Králové, kde tančí a zpívají i dva naši školkoví absolventi – Bára Červenková a Toník Horák. Na závěr zájemci zhlédli divadelní představení „Krakonošova houbovka“ v podání hereček z divadla Úsměv. Celé odpoledne byl k dispozici skákací hrad a všichni návštěvníci měli po celou dobu k dispozici nápoje i bohaté občerstvení. Celá akce měla pozitivní ohlasy a všem, kteří se na ní podíleli, patří velký dík.

Týden od 18. do 22. 9.

Navázali jsme na minulý týden a povídali jsme si o školce a kamarádech. Kamarády jsme si i nakreslili a naučili se o nich básničku. Nezapomněli jsme ani na zpívání, modelování a Ježečci začali pracovat s interaktivní tabulí. Hráli jsme si venku na zahradě, kde máme nový altán a také se vypravili na procházku po Petrovicích a okolí. V pátek proběhla první hodiny plavání.

Týden od 25. do 27. 9.

Tento týden se díky státnímu svátku a pátečnímu uzavření školky zkrátil na tři dny. Protože je hodně dětí nemocných, trávily všechny děti z obou tříd čas pohromadě. Týden se nesl ve znamení ovoce a zeleniny – kromě povídání, malování a zpívání jsme si hráli i na kuchaře a pekaře, což všechny děti moc bavilo. Ochutnávali jsme ovoce a zeleninu, upekli si ovocnou placku a připravili těsto na bramboráčky. Ty jsme si pak s pomocí paní učitelky usmažili a potom všechno snědli - byla to velká mňamka.L.Bartoš
2010